Wybierasz się na szkolenie? Jak wybrać odpowiednie miejsce?

58167_strajk_przywodca_firma

Jeśli podjąłeś już decyzję odnośnie uczestnictwa w szkoleniu, czy to dla swoich pracowników, czy samego siebie kolejnym krokiem będzie wybór, które szkolenie i jaką firmę szkoleniową wybrać. Nie jest to łatwe zadanie ponieważ firm i tego typu usług jest całe mnóstwo. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze? Podpowiadam.
58167_strajk_przywodca_firma
Firma szkoleniowa
(np.: http://www.szkolenia.com/)
Wybierając szkolenia organizowane przez firmę szkoleniową, a więc jakby się wydawało znającą się na rzeczy na pewno warto sprawdzić jakimi opiniami się cieszy, czy szkolenia powtarzają się dość często- będziemy dzięki temu wiedzieć czy dużo jest klientów, czy wracają. Może wydawać się to błahe, ale jednak istotny jest pierwszy kontakt. Czy taka firma szkoleniowa chce poznać nasze miejsce pracy, czy nasze potrzeby ‘od kuchni’ tak aby dobrze rozumieć kwestie, które powinny być ulepszone. Wszystko po to żeby szkolenie nie okazało się dla nas pustą wiedzą, ale wspaniałą praktyką, którą można szybko przenieść na codzienność.
top1
Trener
(wyjaśnienie:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Coach_(osoba)
)
To od niego zależy wiele. Warto wiedzieć kim jest, jakie ma doświadczenie, sprawdzić referencje jeśli to możliwe. Przede wszystkim ważne jest aby trener nie był tylko teoretykiem, ale też praktykiem. Ma to duże znaczenie np. przy szkoleniach ze sprzedaży. Dzięki jakiejkolwiek praktyce będzie rozumiał specyfikę naszej pracy i codziennych zmagań.
pobrane
Ranking firm szkoleniowych
(Polecamy ten, z Gazety Finansowej w przyjaznej infografice:
http://www.projektgamma.pl/doswiadczenie/ranking-firm-szkoleniowych
)
To również pomocne źródło w odnalezieniu odpowiedniej firmy szkoleniowej. Listę tworzą niezależne osoby, które nie jednokrotnie osobiście testują w tym wypadku szkolenia organizowane przez wyspecjalizowane firmy. Zbierają dla nas gotowy raport ze swoich testów. Dzięki czemu nam łatwiej jest dokonać odpowiedni wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>